HORIBA

Oficiálny web výrobcu: 
http://www.jobinyvon.com

Meranie veľkosti častíc

Laserový analyzátor distribúcie veľkosti častíc na princípe rozptylu svetla

Kompaktný prístroj LA-300 predstavuje ekonomické riešenie, využívajúce rovnakú technológiu, rovnaký princíp merania a principiálne rovnakú konštrukciu optiky ako pri modele LA-950. Pri svojej váhe 25kg je LA-300 ideálny pre obmedzené laboratórne priestory, alebo na účely prenosného používania. LA-300 je najmenší laboratórny analyzátor veľkosti častíc na trhu. Pracuje na princípe statického rozptylu svetla s využitím Fraunhoferovej a Miovej teórie na určenie veľkosti častíc v kvapalných disperziách. 

 K dispozícii je príslušenstvo pre zrýchlenie práce s prístrojom alebo frakčná cela. Horiba LA-950V2

Laserový analyzátor distribúcie veľkosti častíc na princípe rozptylu svetla

Vrcholný model firmy Horiba, prístroj PARTICA LA-950V2 pokrýva veľmi široký rozsah meraní od 0.01 do 3000 mikrometrov. Svojimi vlastnosťami tak predstavuje prístroj s najširším rozsahom na trhu. Metóda Mie pre rozptyl svetla umožňuje merať distribúciu častíc v kompletnom rozsahu do 20 sekúnd. Výkonný a užívateľský priateľský software, kombinácii s pokrokovým optickým systémom a výberom príslušenstva pre rôzne typy vzorkov tak poskytuje riešenie pre každú aplikáciu meraní častíc. Automatické nastavenie optiky, bez-údržbový čerpací systém a garantovaná veľmi vysoká presnosť merania ponúka veľa užívateľských a prevádzkových predností. 

 


Horiba LB-550

Laserový analyzátor distribúcie veľkosti častíc na princípe rozptylu svetla

Japonská firma Horiba zúročila svoje viac než 20 ročné skúsenosti vo vývoji moderných analyzátorov veľkosti častíc a uviedla na trh nový prístroj LB-55. Tento prístroj pre meranie rozloženia veľkosti častíc pracuje na princípe dynamického rozptylu svetla a táto progresívna technológia umožnila firme Horiba pokryť veľký rozsah meraní od 1 nm až do 6 µm.

Tento kompaktný prístroj používa kyvetový spôsob vkladania vzorkov a dá sa ovládať pomocou jednoduchého užívateľského softwaru. Naviac prístroj poskytuje možnosť prevádzať experimenty v závislosti na teplote a tak vhodný pre výskumné aplikácie ako aj pre kontrolu kvality vo výrobe. 


EDXRF analýza a mikroskop

Analyzátory C/S, O/N/H

Výhodná spalovací technologie firmy HORIBA zjednodušuje analýzu uhlíku a síry a při využití pokrokových funkcí dosahuje velkého výkonu.

EMGA -620W

Analyzátory síly v oleji


Měření Zeta potenciálu

Horiba uviedla na trh analyzátor SZ-100 na meranie veľkosti nanočastíc a povrchového potenciálu. 


SZ-100 je schopný merat nízku koncentráciu jemných častíc v rozmedzí subnano veľkosti, ktoré sú používané pre moderné laboratória. Je to najmodernejší analytický prístroj pre vyspelé bio a nanomateriálové technológie a pre výrobu nanomateriálu, ako aj nanokeramiky a nanokovov. SZ-100 umožnuje jednoduchú stolnú analýzu chovania nanočastíc, dispersivity a stability roztokov. SZ-100 predstavuje unikátny optický systém, navrhnutý firmou HORIBA, tento analyzátor dosahujúci najlepšieho výkonu merania a najširsieho rozsahu meraní  (0,3 nm až 8 μm). Čož splnuje nielen potreby laboratórií ale aj potreby kontroly kvalít pri výrobných zariadeniach.